Vores kontorer er bygget op så du altid har adgang til professionelle kompetencer, når du arbejder med FatDUX: mennesker som véd hvordan de skal håndtere dine forretningsudfordringer effektivt og virkningsfuldt.

    Partners and principals

  1. Niels Anhalt Niels Anhalt
    Director UX Consulting/UX Strategist, FatDUX Cologne, Germany
    Direkte: +49 176 1747 6600
    Email: niels.anhalt@fatdux.com
  2. Stepan Doubrava Stepan Doubrava
    Managing Director, FatDUX Prague, Czech Republic
    Direkte: +420 777301017
    Email: stepan@fatdux.com
  3. Michael Klinkers Michael Klinkers
    CEO, FatDUX Cologne and nexum AG, Germany
    Direkte: +49 176 1747 6606
    Email: michael.klinkers@fatdux.com
  4. Georg Kûhl Georg Kûhl
    CEO, FatDUX Cologne and nexum AG - Germany
    Direkte: +49 176 1747 6605
    Email: georg.kuehl@fatdux.com
  5. Judit Ponya Judit Ponya
    UX Specialist, FatDUX Budapest, Hungary
    Direkte: +36 204687777
    Email: jponya@fatdux.com
  6. Eric Reiss Eric Reiss
    Content Strategist, CEO FatDUX Copenhagen. CEO, the FatDUX Group
    Direkte: +45 20 12 88 44
    Email: er@fatdux.com
  7. Lutz Schmitt Lutz Schmitt
    Professional Dilettante, FatDUX Cologne, Germany
    Direkte: +49 221 56939 4147
    Email: lutz.schmitt@fatdux.com
  8. Suncana Spriovan Suncana Spriovan
    Creative Director, FatDUX Zagreb, Croatia
    Direkte: +385 (0)916161801
    Email: sun@fatdux.com
  9. FatDUX Associates

  10. Lynn Boyden Lynn Boyden
    Analytics maven, Los Angeles, California, USA
    Direkte: +1 3107705167
    Email: lb@fatdux.com
  11. Christopher Jones Christopher Jones
    Project Manager, FatDUX Copenhagen, Denmark
    Direkte: +45 42 64 46 64
    Email: cj@fatdux.com
  12. Gary Carlson Gary Carlson
    Taxonomist - Seattle, Washington, USA
    Direkte: +1 206 579 9732
    Email: gary@fatdux.com
  13. Jan Dittrich Jan Dittrich
    User Centered Design Strategist, Weimar, Germany
    Direkte: +49 17621806079
    Email: jd@fatdux.com
  14. Ondrej Ilincev Ondrej Ilincev
    Chief UX Designer
    Prague
    Direkte: +420 608 980 594
    Email: ondrej@fatdux.com
  15. Dylan Evans Dylan Evans
    Strategy, Amsterdam, The Netherlands
    Direkte: +31 (0) 6 29592131
    Email: de@fatdux.com
  16. Ricardo Fleck Ricardo Fleck
    User Experience Designer - Brasilia, Brazil
    Direkte: +55 55 91292818
    Email: ricardo@fatdux.com
  17. Regine Heidorn Regine Heidorn
    Digital Catweazle, Berlin, Germany
    Direkte: +49 3080962170
    Email: rh@fatdux.com
  18. Borislav Kiprin Borislav Kiprin
    Digital Marketing Consultant, Munich, Germany
    Direkte: +49 17632905325
    Email: bk@fatdux.com
  19. Greg Nudelman Greg Nudelman
    Search & Mobile Guru, San Francisco, California, USA
    Direkte: +1 877 786-7817
    Email: gn@fatdux.com
  20. Linda Packer Linda Packer
    Writer/Editor, Chicago, Illinois, USA
    Direkte: 7732750106
    Email: lp@fatdux.com
  21. Andrea Resmini Andrea Resmini
    Information architect, Jönköping, Sweden
    Direkte: +39 3939003157
    Email: ar@fatdux.com
  22. Marianne Sweeny Marianne Sweeny
    Search Wizard, Seattle, Washington, USA
    Direkte: +1 (206)2170387
    Email: ms@fatdux.com
  23. Thomas Vander Wal Thomas Vander Wal
    Technosocial architect, Bethesda, Maryland, USA
    Direkte: +1 240 481-8063
    Email: tvw@fatdux.com
  24. Susan Weinschenk Susan Weinschenk
    The Brain Lady, Edgar, Wisconsin, USA
    Direkte: +1 847 909-5946
    Email: sw@fatdux.com
  25. Avi Itzkovitch Avi Itzkovitch
    UI/UX Consultant
    Direkte:
    Email: avi@fatdux.com

Til toppen